INFORMACE O EDI.

INFORMACE O EDI

Společnost Wortmann poskytuje svým zákazníkům IT servis na velmi vysoké úrovni a to včetně systému elektronické výměny dat (EDI). Co je to EDI? Elektronická výměna dat (EDI – zkratka anglického originálu Electronic Data Interchange) je výměna strukturovaných zpráv mezi počítači. Data jsou strukturována podle předem dohodnutých standardů a ve formě zpráv následně elektronicky automaticky přenášena bez přispění člověka. EDI je specifická metoda výměny zpráv, jež byla dohodnuta na úrovni národních nebo mezinárodních standardizačních společenství pro přenosy dat o obchodních transakcích. EDI je nejpoužívanějším datovým formátem pro elektronické obchodní transakce na světě. Co je potřeba pro implementaci EDI?

Podmínkou pro přenos dat a zapojení se do systému EDI je instalace software (např. Winshop), který umí exportovat data do EDI. Dále je třeba mít zajištěné služby PROVIDERA, např. firmou SEEBURGER (zpoplatněná služba stojí cca 850 Kč měsíčně). Tato služba zpracovává data a přeposílá je na centrálu společnosti Wortmann. Po prvotním nastavení programů probíhá proces plně automaticky. V první fázi zavádění systému je také potřeba vytvořit šablonu (cena cca 7 000–10 000 Kč). Šablona slouží k filtraci a uspořádání dat.
Při správném nastavení dokáže EDI rozesílat a zpracovávat velký objem dat. Díky EDI můžete mít přehled například o otevření pokladny, pohybech obuvi, zemi původu obuvi, fakturách, avízech o dopravě, odprodejích, stavu skladu či potvrzení objednávky.

JAK FUNGUJE EDI V PŘÍPADĚ
TAMARIS STORE?

Tamaris Store posílá do Německa kompletní číslo vzoru, barvu, velikost, cenu bez DPH a cenu s DPH. Store dostává z Německa objednávky, šablona následně automaticky vytvoří skladovou kartu, kde je číslo vzoru, číslo sezony, barva, velikosti, materiál a EAN po velikostech.
Následně všechny úkony probíhají automaticky. Obchod udělá uzávěrku, pokladna odešle data na providera, ten automaticky přeformátuje data a posílá je na Wortmann. Proces funguje samozřejmě i opačným směrem.
Tuto službu poskytuje Wortmann všem, kteří jsou technologicky připraveni přes EDI komunikovat.
it podpora kopie

Více o systému výměny dat EDI naleznete zde.